Pracovat s tekutou tapetou je snadné, potvrdí vám to mnozí lidé, co s nimi mají vlastní zkušenosti, a co snažili vyzdobit interiér něčím vkusným, zajímavým, atraktivním a zároveň praktickým, zdravotně nezávadným a hlavně bez syntetických složek. Hodí se do domácností, kanceláří, penzionů a hotelů a kamkoli jinam, kde máte zájem preferovat čistě přírodní složky při úpravě interiéru.
Tekuté tapety se vyrábí z celulózy s příměsemi bavlny, hedvábí a dalších přírodních materiálů, takže se jich pak mohou dotýkat i malé děti nebo lidé, trpící různými alergiemi, a nevadí ani to, kdyby takto upravené stěny malé děti olizovaly.
Poradí si s různými povrchy
Jednou z příznivých vlastností tekutých tapet je jejich flexibilita vůči různým povrchům. To je nesrovnatelné s tapetami klasickými, papírovými, navinutými v rolích. Papírová tapeta se vám může odloupávat a zřejmě nebude držet na umakartu a přímo na kamenném či keramickém podkladu, zatímco s tekutou tapetou můžete počítat mimo jiné i na dřevotřísce, betonu nebo deskách z polypropylenu.
V zásadě se liší i její pokládka, je to v podstatě sypká směs, která po smíchání s vodou vytvoří hustou kaši, a ta se pak stěrkou, špachtlí, dřevěným či plastovým hladítkem nanáší a roztírá rovnoměrně po povrchu. Připomíná to práci se zednickým štukem, není to nic obtížného a po pár minutách získáte potřebný fortel, takže pak můžete vytvářet požadované povrchy sami.
Tím, že práce spočívá v nanášení kašovité směsi, lze touto cestou snadno pokrýt i nerovné povrchy, zaoblené tvary, zakulacené rohy a cokoli jiného, kde s papírovou tapetou neuspějete.
Ačkoli cena tekuté tapety bývá vyšší, není to natolik vysoký zásah do rodinného rozpočtu, neboť se zpravidla touto cestou zhotovují menší plochy, spíše jako vkusný doplněk k jednobarevnému podkladu, např. formou soklu, ozdobného oblouku, pruhu, různých křivek, geometrických obrazců atd.